19
02.2021

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym?

Zakup mieszkania jest jedną z ważniejszych inwestycji w życiu. Dlatego, zanim jej dokonamy, powinniśmy dokładnie rozpatrzyć wszelkie możliwe aspekty oraz plusy i minusy każdego rozwiązania. Jednym z pierwszych dylematów, z jakimi spotykają się kupcy mieszkań jest rynek, na którym można dokonać zakupu: pierwotny lub wtórny. Oba rozwiązania są kuszące i należy je rozpatrywać pod różnymi względami. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym?

Wybór dewelopera

Podstawą podczas zakupu mieszkania na rynku pierwotnym jest wybór odpowiedniego dewelopera. Warto decydować się na taką firmę, której siedziba mieści się w tym samym mieście, co budowana nieruchomość. Znacznie ułatwia to komunikację, oglądanie mieszkań oraz omawianie wszystkich szczegółów inwestycji. Wybierając dewelopera należy sprawdzić, czy posiada pozwolenie na budowę i prawo do zarządzania gruntem oraz zweryfikować jego poprzednie realizacje i upewnić się co do jakości serwisu. Warto także uzyskać od niego numer księgi wieczystej, aby móc sprawdzić stan prawny danej nieruchomości.

Brak usterek

Decydując się za zakup mieszkania na rynku pierwotnym stajemy się jego pierwszymi właścicielami. Oznacza to, że przy odbiorze gotowego mieszkania nie powinno być żadnych usterek, co zdarza się w przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. W przypadku ewentualnych wad czy niedociągnięć kupiec ma prawo żądać od dewelopera rękojmi za wady nieruchomości. Dlatego też nie należy bagatelizować oględzin podczas odbioru mieszkania i niezwłocznie zgłaszać wszelkie niedociągnięcia.

Lokalizacja

Kupując mieszkania na rynku pierwotnym bardzo istotna jest lokalizacja nieruchomości. Mieszkania te wznoszone są zazwyczaj na nowo powstałych osiedlach. Musimy więc mieć pewność, że usytuowanie nieruchomości będzie dla nas jak najbardziej komfortowe. Należy sprawdzić, czy wybrana przez nas okolica jest bezpieczna, czy dana lokalizacja jest dobrze skomunikowana i zapewni nam dogodne połączenie z miejscem pracy, szkołą czy drogami wylotowymi. W pobliżu powinny znajdować się również tereny zielone oraz najpotrzebniejsze usługi: sklepy spożywcze, apteka, piekarnia czy poczta. Warto także zweryfikować plany zagospodarowania wokół terenu naszej inwestycji, aby sprawdzić, co w przyszłości będzie znajdować się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi deweloperskie i służy pełnym doradztwem w procesie zakupu mieszkania z rynku pierwotnego. Szukasz mieszkania deweloperskiego w Szczecinie i okolicy? Pomożemy Ci znaleźć nieruchomość spełniającą wszystkie twoje potrzeby w dogodnej lokalizacji.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2023
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij