07
12.2022

Mieszkanie dla singla - kawalerka czy dwa pokoje?

Mieszkanie dla singla - kawalerka czy dwa pokoje?

Singiel rozglądający się za mieszkaniem do kupienia staje zwykle przed wyborem: jednopokojowa kawalerka czy jednak dwa pokoje? Obie opcje posiadają zarówno zalety, jak i wady, którym przyjrzymy się w tym tekście, aby ułatwić podjęcie decyzji.

Kawalerka dla singla

Podstawowa przewaga kawalerki jest dosyć oczywista: kawalerka będzie po prostu tańsza. Dla osób o ograniczonym budżecie może stanowić to argument decydujący. Szczególnie że tańsza będzie także eksploatacja kawalerki. Mniej zapłacimy za ogrzewanie i prąd, mniejsze też będą opłaty na rzecz spółdzielni naliczane w zależności od metrażu. Szczególnie atrakcyjne są pod tym względem kawalerki w nowoczesnych, energooszczędnych blokach. Przykładem mogą być tutaj nowe kawalerki w Szczecinie na Osiedlu Dąbrówki.

Kawalerki, nawet te nowoczesne, mają też jednak łatwe do dostrzeżenia wady. Jeden pokój służyć musi za salon, sypialnię, a często także i gabinet do pracy. Nie będziemy więc mieli zbyt wiele miejsca do przyjmowania gości ani do układania na półkach zbędnych drobiazgów. Każdy element wyposażenia musimy starannie przemyśleć. 

Dwa pokoje dla singla

Jeżeli chodzi o wady, to ta kluczowa jest łatwa do odgadnięcia: dwupokojowe mieszkanie będzie droższe od kawalerki. Zarówno w momencie zakupu, jak i w utrzymaniu. Więcej też będziemy tu mieli pracy podczas porządków i remontów, co może mieć znaczenie dla bardzo zajętych osób. Szczególnie jeśli nie zamierzają one przyjmować u siebie dużej liczby gości, więc dodatkowy metraż nie jest dla nich tak cenny.

Nie da się jednak ukryć, że dwupokojowe mieszkanie łatwiej urządzić i wydzielić w nim miejsca na sen i różne aktywności. Więcej też w nim pomieścimy, a przecież nie każdy jest minimalistą, jeśli chodzi o dobra materialne. Dlatego wybór pomiędzy kawalerką a dwoma pokojami dla singla nie jest łatwy i wiele zależy tu od osobistych preferencji.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2024
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij