13
10.2021

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Jak budują obecnie deweloperzy?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Jak budują obecnie deweloperzy?

Szare bloki z wielkiej płyty a wokół nich dziko rosnące drzewa i krzewy to już przeszłość. Dziś deweloperzy stawiają przede wszystkim na estetykę i funkcjonalność osiedli mieszkaniowych. Nowoczesne osiedla nie kojarzą się już wyłącznie z jednakowymi blokowiskami, wokół których rozciąga się niewielki skwer i plac zabaw, a stają się doskonałymi przestrzeniami do życia, w których mieszkańcy mogą korzystać z szeregu atrakcji. Chcesz wiedzieć, co wyróżnia nowoczesne osiedla mieszkaniowe? W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwracają uwagę deweloperzy i czym się kierują, budując osiedla na miarę XXI wieku.

Jak wyglądają nowoczesne osiedla mieszkaniowe?

Tym, co wyróżnia nowoczesne osiedla mieszkaniowe, jest dobra lokalizacja. Dziś podstawą jest dostęp do komunikacji, która umożliwia mieszkańcom szybkie dotarcie do różnych punktów komunikacyjnych w mieście. Zwłaszcza gdy osiedla powstają na obrzeżach miast, liczy się szybki transport do centrum i dogodna infrastruktura. Coraz popularniejsza staje się jednak tendencja tworzenia osiedli mieszkaniowych w ścisłym centrum miast. Deweloperzy wykorzystują nieużytki bądź przebudowują dotychczasowe kamienice, przemieniając je w klimatyczne osiedla o wyjątkowym charakterze i niebanalnej architekturze. Co ważne, w końcu to architektura bloków przyciąga wzrok i świadczy o ich nowoczesności.

W modzie jest tworzenie osiedli wkomponowanych w estetykę krajobrazu, tworzonych z ekologicznych i wytrzymałych materiałów. Nowoczesne bloki to geometryczne i przede wszystkim zaledwie kilkukondygnacyjne konstrukcje, które bazują na drewnie, szkle i jasnych elewacjach. Nie mniej ważna jest estetyka przestrzeni wokół bloków. W nowoczesnych osiedlach dominuje zieleń, a jeśli lokalizacja uniemożliwia tworzenie parków i skwerów, coraz powszechniejszym rozwiązaniem staje się tworzenie zielonych ogrodów na dachach. Co więcej, deweloperzy kładą duży nacisk na ekonomiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania, które ograniczają koszty eksploatacji budynków. Ponadto poza ofertą mieszkaniową oferują liczne punkty usługowe i rekreacyjne oraz przestrzenie do uprawiania sportów.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2023
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij