15
12.2022

Mieszkanie w dobie rosnących stóp procentowych - jak sobie na nie pozwolić?

Mieszkanie w dobie rosnących stóp procentowych - jak sobie na nie pozwolić?

Ogłoszeń o nowych mieszkaniach i apartamentów na sprzedaż nie brakuje, jednak sfinansowanie tego typu inwestycji jest nie lada wyzwaniem, szczególnie w czasach rosnącej inflacji i wciąż podnoszonych stóp procentowych. Coraz wyższe ceny nieruchomości są powodem spadku zainteresowania inwestowaniem w mieszkania, apartamenty i domy, jednak tego typu zakup jest jednym z najlepszych zabezpieczeń swoich finansów w czasie trwającego kryzysu.

Czy warto kupić mieszkanie w czasach kryzysu?

Inwestycja w mieszkanie w czasach kryzysu, które zostanie następnie wynajmowane, może pomóc w szybszej spłacie kredytu. W związku z rekordowymi cenami za długoterminowy wynajem apartamentów, jest to inwestycja warta rozważenia. Atrakcyjnie wyposażone mieszkanie, które zostanie wynajęte po obecnie obowiązujących na rynku stawkach, nie tylko pokryje ratę kredytu, ale też pozwoli na odłożenie oszczędności na konto bankowe. Decydując się na kredyt, należy dokładnie omówić harmonogram spłat, aby zabezpieczyć się przed sytuacją, w której dojdzie do gwałtownego wzrostu wysokości rat. Przed podjęciem się tego zobowiązania, warto też przeprowadzić złożoną analizę swojej sytuacji finansowej.

W jaką nieruchomość najlepiej inwestować?

W ofercie apartamentów na sprzedaż znajdują się m.in. atrakcyjne nieruchomości położone nad Morzem Bałtyckim. Jedną z ciekawszych propozycji jest jednorodzinny dom zlokalizowany w Rogowie, który podzielony został na dwa nowoczesne apartamenty. Nieruchomość położona jest jedynie 250 metrów od linii brzegowej. Inwestycja w atrakcyjny apartament nad morzem to jedna z lepszych form ochrony prywatnego kapitału w czasach stale rosnącej inflacji.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2024
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij