14
02.2023

Które rejony Szczecina są szczególnie warte uwagi w kontekście zakupu mieszkania?

Które rejony Szczecina są szczególnie warte uwagi w kontekście zakupu mieszkania?

Szczecin to miasto o wyjątkowo atrakcyjnym położeniu. Blisko stąd zarówno na polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego, jak i do Berlina, co ma znaczenie nie tylko ze względów turystycznych. Do tego połowę powierzchni tego miasta stanowią obszary zielone i wodne. Dlatego zakup mieszkania właśnie w Szczecinie to bardzo dobry pomysł. Tylko którą część miasta wybrać? Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji.

Zielone obrzeża Szczecina

Osoby, które chciałyby mieć łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, ale jednocześnie mieszkać chcą z dala od zgiełku i korków centrum miasta, mieszkania szukać powinny na obrzeżach Szczecina. Dobrym przykładem jest tu nowe osiedle Dąbrówki w dzielnicy Stołczyn. Wybudowano tam nowoczesne bloki z widokiem na Jezioro Dąbie i wybrzeża Odry, w pobliżu nie brakuje też jednak wszystkich obiektów potrzebnych na co dzień, takich jak sklepy, przychodnia albo szkoła. Ci, którzy nie muszą codziennie dojeżdżać do centrum ze względu na pracę, a rozglądają się za nowym osiedlem w Szczecinie, sprawdzić powinni właśnie ten zakątek na północnym, pełnym zieleni skraju miasta.

Mieszkanie w centrum Szczecina

Nie trzeba mieszkać w samym środku miasta, żeby mieć łatwy dostęp do supermarketu albo do lekarza. Mimo wszystko niektórzy preferują mieszkania w centrum Szczecina, choćby ze względu na to, że chcą mieć blisko  do pracy, a może też do kina, restauracji i innych obiektów, których czasem na obrzeżach brakuje. W takim przypadku muszą jednak pogodzić się nie tylko z codziennym zgiełkiem i korkami, ale także z tym, że mieszkania szukać będą przede wszystkim na rynku wtórnym. Dostępność nowych lokali jest ze zrozumiałych względów bardzo ograniczona. Więc może jednak lepiej znaleźć coś na zielonym skraju miasta?

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2023
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij