14
02.2023

Jakie zalety niesie ze sobą mieszkanie w szeregowcu?

Jakie zalety niesie ze sobą mieszkanie w szeregowcu?

Wielu osobom nie podoba się mieszkanie w bloku pośrodku wielkiego osiedla. Jednak opcja budowy albo zakupu domu wolnostojącego również nie do końca im odpowiada, choćby ze względu na koszty i lokalizację. Chcieliby znaleźć rozwiązanie pośrednie, łączące zalety obu tych opcji. Takie rozwiązanie istnieje, a są nim szeregowce, których buduje się dzisiaj coraz więcej.

Wymienianie zalet mieszkania w szeregowcu zacząć możemy od tego, że nie będziemy mieli wokół siebie tylu sąsiadów, którzy niestety bywają czasem uciążliwi. Nikt nie będzie hałasował nam nad sufitem albo na klatce schodowej. Dalej – będziemy mieli swoje wejście, garaż i ogródek. Poczujemy się jak we własnym domu. Fakt, ogródek będzie niewielki, co dla niektórych stanowić może istotną wadę. Jednak te osoby, które na pielęgnację dużego obszaru zieleni nie mają czasu ani chęci, nie powinny narzekać. Miejsca na urządzenia grilla z rodziną i przyjaciółmi wystarczy.

Atrakcyjna lokalizacja szeregowców

Trudno dziś wybudować albo kupić za rozsądną cenę wolnostojący dom znajdujący się w granicach miasta. Dla niektórych nie będzie to problemem, ale osobom, którym zależy na łatwym dostępie do miejskiej infrastruktury (na przykład ze względu na dzieci i pracę), niekoniecznie spodoba się wizja zamieszkania na wsi. Tymczasem nowe osiedla szeregowców powstają głównie na obrzeżach miast (tak jest np. w przypadku szeregowców w Szczecinie).

Z jednej strony, dojazd do kina albo galerii handlowej nie wiąże się więc z daleką wyprawą, z drugiej natomiast – nie mieszkamy w centrum miejskiego zgiełku, a wokół nas nie brakuje zieleni. Szeregowiec stanowi więc atrakcyjną cenowo opcję, która pozwoli nam cieszyć się jednocześnie atutami charakterystycznymi i dla mieszkań, i dla domów jednorodzinnych.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2024
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij