17
05.2022

Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim oznacza, że nieruchomość nie jest gotowa do zamieszkania. Nowi właściciele muszą się zatem liczyć z koniecznością jej wykończenia. Zakres przeprowadzonych prac wykończeniowych zależy od umowy zawartej z deweloperem, w której to zobowiązuje się on do oddania mieszkania w określonym stanie. Stan deweloperski oznacza najczęściej wyrównane ściany, podłogi przygotowane do położenia płytek lub paneli, zamontowane okna oraz poprowadzone instalacje. Jak dalej wykończyć takie mieszkanie? Poniżej podpowiadamy, jak krok po kroku wykończyć mieszkanie deweloperskie.

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – harmonogram prac

Po zakupie nowego mieszkania od dewelopera kluczowe znaczenie ma opracowanie dokładnego planu jego wykończenia. Stworzenie szczegółowego projektu usprawni realizację poszczególnych etapów pracy oraz pozwoli uniknąć dodatkowego zamieszania. Od czego zacząć? Na wstępie należy pomyśleć o układzie mieszkania. Jeżeli chce się go zmienić, prace trzeba rozpocząć od postawienia lub zburzenia ścianek działowych. Na tym etapie można się też zdecydować na montaż podwieszanego sufitu. W dalszej kolejności prace wykończeniowe powinny objąć wykonanie instalacji elektrycznej lub wprowadzenie ewentualnych modyfikacji w rozprowadzeniu kontaktów i gniazdek. Kolejny etap pracy dotyczy wygładzenia oraz malowania ścian.

Po wykończeniu ścian przychodzi czas na położenie parkietu, paneli lub płytek. Wykonanie pracy w tej kolejności pozwoli uniknąć zniszczenia i zachlapania farbą podłóg podczas malowania ścian i sufitów. W łazience i kuchni przed położeniem płytek i malowaniem ścian trzeba rozplanować instalację hydrauliczną. Po wyłożeniu płytek należy zamontować WC, umywalkę oraz kabinę prysznicową lub wannę. W kuchni po pomalowaniu ścian można przejść do montażu zabudowy kuchennej. W pokojach z kolei na tym etapie montuje się listwy przypodłogowe, oświetlenie oraz drzwi wewnętrzne. Następnie można wnieść meble. Po ich ustawieniu nieruchomość jest już gotowa do zamieszkania.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2023
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij