13
08.2021

Dom czy mieszkanie - gdzie zorganizować własne cztery kąty?

Dom czy mieszkanie - gdzie zorganizować własne cztery kąty?

Wybór odpowiedniej nieruchomości, która stanie się naszym domem, jest sporym wyzwaniem. Dom czy mieszkanie? To jeden z podstawowych dylematów, z którymi musimy się zmierzyć. Jedno i drugie rozwiązanie ma liczne zalety oraz wady. Wybór powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, które uwzględniają m.in. styl życia.

Dlaczego warto kupić mieszkanie?

Nowoczesne budownictwo zapewnia nam możliwość połączenia korzyści związanych z zakupem domu i mieszkania. Mieszkanie od dewelopera to okazja do zyskania niezależności oraz miejsca do życia, do którego chętnie będziemy wracali po pracy. Niegdyś mieliśmy do dyspozycji jedynie mieszkania w blokach z wielkiej płyty lub kamienicach, jednak dynamiczne zmiany na rynku, zapewniają nam nowe możliwości. Inwestycje deweloperskie pozwalają wybierać spośród mieszkań o różnym metrażu, które są nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne pod względem doboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Na uwagę zasługują także dodatkowe udogodnienia oraz otoczenie budynków, które pozwala cieszyć się namiastką „własnego” ogrodu. Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych i miejsc, w których możemy spędzić czas w gronie lokalnej społeczności. Mieszkanie jest opcją idealną dla każdego, kto chce cieszyć się pełnym komfortem, bezpieczeństwem oraz brakiem dodatkowych obowiązków, do których zaliczamy m.in. niezbędne prace remontowe dachu, fasady budynku lub pielęgnację ogrodu. Warto pamiętać, że mieszkanie łatwiej sprzedać lub wynająć, gdy podejmiemy decyzję o przeprowadzce np. ze względu na zmianę pracy.

Dlaczego warto kupić dom?

Od dawna własny dom jest synonimem luksusu. Niezależnie od tego, gdzie się znajduje - w mieście, na terenach podmiejskich, na wsi – ma swoje wady i zalety. Gwarantuje pełną prywatność, choć nie musi być wcale większy od mieszkania – rynek nieruchomości oferuje obecnie wiele mieszkań o metrażu porównywalnym z metrażem domu. Zaletą własnego domu jest także mniejszy lub większy ogród, który pozwala na błogi relaks, zapewnia miejsce do zabaw z dziećmi oraz pozwala na przebywanie w otoczeniu naturalnej zieleni. Zakup domu to świetny wybór dla osób chcących powiększyć rodzinę nie tylko o dzieci, ale także m.in. czworonożnych przyjaciół. Warto jednak pamiętać, że wymaga on ciągłej pracy – niezbędne naprawy, remonty, modernizacje oraz dbanie o otoczenie budynku, mogą sprawiać trudność osobom zapracowanym. Dom trudniej jest sprzedać po korzystnej cenie oraz wynająć, co więcej może on z czasem stać się „skarbonką” bez dna, jeżeli podejmiemy nieprzemyślaną decyzję o zakupie domu z rynku wtórnego. Dom od dewelopera jest lepszym i zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, które gwarantuje, że przez kilkanaście lat unikniemy kosztownych prac i związanych z nimi problemów.

Podsumowując, zarówno mieszkanie, jak i dom, są dobrym wyborem, jednak musimy rozważyć wszystkie za i przeciw dopasowując ofertę rynku nieruchomości do naszych indywidualnych potrzeb.

« powrót
GRAZ DEWELOPER
facebook Copyright GRAZ DEWELOPER 2023
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij